Kuhu me ometigi jõudnud oleme!!?!

Ühel hilisel õhtutunnil, kui Joosep rattaga töölt koju sõitis, siis rääkis, et aitas ühte väikest tüdrukut, kes meie kõrvaltänavas täiesti lohutamatult nuttis. Oleme varemgi kahekesi nutvale lapsele ligi astunud ja uurinud, et mis juhtus ja kas saame kuidagi aidata. Seekord lihtsalt ei olnud mind kaasas. Laps rääkis, et kaotas võtme ära, telefoni pole ja nüüd ei pääse koju ning trepikojauks on ka lukus. Joosep uuris tüdrukult, et kas laps oma ema või isa numbrit teab ja juba tundus, et asi lahenebki ilusti ära, kuna tüdruk noogutas. Kuid tegelikult oskas väike tüdruk ainult oma ema ja isa eesnimesid öelda, millest polnud antud olukorras väga abi.
Kui Joosep koju jõudes oma juttu rääkis, siis ütles, et no mida teha, et Ta tahtis väikest last aidata, aga samas tahtis sealt võimalikult kiiresti minema tõmmata, sest Tal pole vaja, et keegi esitaks Talle kahtlustuse pedofiilias. Ma küll alguses ei tahtnud uskuda ja üritasin rahustada Teda, et asi nüüd nii hull ka ei ole, et see on ju arusaadav ja täiesti iseenesest mõistetav, et inimene ei lähe mööda lapsest, kes südantlõhestavalt ja hirmunult nutab ning eriti veel pimedal õhtutunnil. Peaks ikka päris südametu olema! Aga no ega kui vaadata tänast ühiskonda, siis juba eos kleebitakse kõigile pedofiili ja pederasti silt külge. No lihtsalt just in case!
Sa julged aidata alaealist- pedofiil!
Mees käib aegajalt solaariumis ja kannab roosat triiksärki- raudselt gei! Muid variante ei eksisteeri, pole olemas.
Eriti aktiivsed kleepijad on just need inimesed, kellel puudub täielik ülevaade loost ja faktidest, sest fakte pole sildistamiseks vaja. See ei häiri, sega ega morjenda neid vähimalgi moel.Nad teavad kõike kõige paremini ja täpsemalt, mis juhtus, kas juhtus, kus juhtus, kellega juhtus ja millist karistust oleks vaja rakendada. Neil on ju nii täpne ülevaade kõigest, sest naabri Mann ju rääkis. "Kas kuulsid, et üks täiskasvanu aitas väiksel lapsel sõiduteed ületada??, "Kas Sulle ei tundu see kuidagi kahtlane.Kas Sa ei kahtlusta, et too inimene oli äkitsi pedofiil või miskit?", "Kas Sa ütlesid pedofiil?", "Jah, muidugi pedofiil, kes see muu selline siis on...ega tänapäeval ei lähe keegi niisama lapsele appi!"
Ma annan endale aru, et selliseid juhtumeid on väga palju,  liigagi palju ja eks see muudabki inimesed arusaadavalt kahtlustavaks ja ettevaatlikuks, kuid äkki võiks mingil tasemel mõtlemisvõime säilida ja äkki oleks kasulik kaks sekundit olukorda analüüsida.
Põhimõtteliselt, kui sõlmite uue tutvuse, siis enne kui pole tõestatud vastupidist, juba vaikimisi suhelge ja vaadake seda inimest sellise pilguga, justkui Ta võiks olla järgmine potentsiaalne pedofiil...kõlab ju normaalselt.
Joosep lahendas olukorra aga nii, et koputas alumise korruse naabri aknale ja rääkis loo ära ning palus tulla ja avada trepikojauks. Kui laps sai turvaliselt trepikotta, sõitis Joosep minema. Kodus veel mitu korda ütles, et tahad aidata, aga no ei julge, pole vaja hiljem seda jama, pole vaja. Ma täiesti mõistan Teda!  See sündmus näitab selgesti seda, et miks tihtipeale inimesed ei soovi sekkuda või appi minna, sest nad ei taha probleeme ja sekeldusi. Kuidas see rahvaütlus oligi: ükski heategu ei jää karistamata!

CONVERSATION

1 kommentaari:

  1. Miks nii negatiivne? Tegelikult on inimesed ju toredad ja head.

    VastaKustuta

Back
to top