"Okei" ei ole minu jaoks piisav

Mulle väga meeldib detsembrikuu, sest siis on ilus valge lumi, puudel on lumemütsikesed, linnad ja koduaknad ehitakse tuledega, küpsetatakse piparkooke ja sossutatakse käte vahel kuuma kakao- või glögitopsikut,inimesed on rohkem avatud ja naeratavad ning on nii armsasti end pakkinud paksu kampsu, salli ja mütsi sisse. Õhus on siis kuidagi sellist kerget muinasjutulist touchi.
Lisaks toimuvad traditsioonilised pühadeaegsed kontserttuurid kirikutes, mis on imeilusad ja erilise atmosfääriga üritused, kuidagi hästi südant soojendavad. Kuigi ma iga aasta unistan, et saaksin minna kuulama Valget Gospelit, Tõnis Mägi või Maarja-Liis Ilusat, kuid siis on asjaolud ikka lõpuks kujunenud sedasi, et on jäänud minemata.
Eile, kui istusime Joosepiga telku ees, siis reklaamis selle aastast Koit Toome ja Maarja-Liis Ilusa kontserttuuri ja nii kui seda kuulsin, siis loomulikult ma hõiskasin:"Ma tahan sinna minna! Palun mine osta piletilevist piletid! Palun-palun-palun, ma niii väga tahan!"
Joosep muidugi midagi lubavat ei öelnud, vaid tegi oma järjekordset nalja ja ütles:"Kui tuled kodudressides, siis viin Su sinna kontserdile."
Mnjah, see oli siis see üks järjekordne Joosepi absurdihuumoreid. Kuigi ma naersin ja ütlesin, et teeb nalja, siis järjekindlalt väitis, et see pole nali, aga ma ikkagi usun, et see oli nali ja loodan, et tegelt ostis täna piletid kontserdile ära ning poetab need mulle näiteks 1. detsembril päkapiku sussi sisse. Mul ausõna ei oleks selle vastu mitte kui midagi! :D
Halvimal juhul on Ta juba üldse unustanud, et ma tahtsin sinna kontserdile minna.
Kuna ma olen paratamatu optimist, siis õhtul voodis pikutades mõtlesin juba välja, et mida ma kontserdile, kuhu mul veel pileteid pole, selga võiksin panna. Leidsin, et väga ilus ja nunnu oleks kootud kleit, rippuvad kõrvarõngad, juuksed korvi punuda ja must mantel peale visata, kuid siis meenus mulle õudusega, et mul ju pole korralike talvesaapaid, mida oleks sobilik mantliga kanda. Mul on ainult spordisaapad, mis sobivad suusapükste ja sulejopega, sest see on mu põhiline riietus südatalvel...no vältimaks surnuks külmumist.
Igatahes kuna olin selle tõsiasja avastanud, siis informeerisin Joosepit ka, et mul oleks vaja naiselike talvesaapaid, mille peale Ta vastas:"Kuule on jah, sest need praegused on Sul küll nõmedad..."
"Sa räägid üldse kevad-sügis kingadest ja need ei ole nõmedad, vaid stiilsed!" kinnitasin mossitades. "Kuidas Sa julged minu kingakeste kohta nii öelda?" nõudsin ma selgitust.
Minu praegused kevad-sügis kingakesed on musta värvi, terava ninaga, üle jalalaba jookseb ppael, mis kinnitub välisküljele  ja pealt on natuke nahk kroogitult ning seetõttu on kinganina peal paar dekoratiivvoldikest ja just need voldikesed ongi Joosepi meelest nõmedad, kohe ekstra nõmedad. Fuh, kui kole... :D
Kui nägi, et ma olen ikka äärmiselt häiritud Tema väljaütlemistest, siis püüdis seda vist natuke leevendada ja lausus justkui lohutuseks:"No need kingad pole otseselt ebameeldivad, lihtsalt nõmedad...või no sellise okei välimusega."
Ahah, et pole ebameeldivad, no vat kui meeldiv. Ahah, et lihtsalt okeid on ja nüüdseks kutsub juba minu kingakesi kamassideks.
Kui ma küsin, et kuidas ma välja näen, siis mulle ei sobi kunagi vastuseks "Sa näed okei välja". Mis tähendab okei? Kas see tähendab,et oled väga ilus, aga kuule korista see nõmedus kuubis enda peast, seljast või jalast ära. Aga võib-olla tähendab see, et oled paremgi välja näinud...Mida see tähendab?  Teine mitte midagi ütlev sõna on "normaalne". Kui mul on seljas türkiissinised püksid,kollane pluus, erkroosa peapael ja mürkrohelised papud, et kas see on normaalne, sest olgugi, et taoline värvigamma võib natuke olla veider, siis normaalne oled ikkagi, kuna riided on puhtad.
Noh, eks ma siis seletasin Joosepile, et kui Talle ei meeldi minu kingakesed, siis miks ei vii mind kingapoodi ja ei osta mulle meelepäraseid kingi ja ülla-ülla, Ta oligi nõus. Muidugi ma ei kujuta ette milline see shopping saab olema...meil on nimelt mõningate asjade suhtes ikka väga erinev maitse ja kui mina ei näe, siis saabki mulle proovimiseks tuua ainult neid asju, mis Talle väga meeldivad.
Kokkuvõtteks tahan öelda, et mulle mu siledatallalised ja kontsaga kevad-sügis kingakesed väga meeldivad ja isegi pärast seda meeldivad ka, kui ma eile neid kandes oma selle hooaja esimese argliku akrobaatilise soorituse jääl tegin ja end tänavanurgal siruli maha viskusin...dadaa! :D (kuid ilmselgelt oli see märguanne, et pean endale korralikud saapad muretsema).

CONVERSATION

2 kommentaari:

 1. mis puudutab nt. minu vastuseid "okei" ja "normaalne" siis tähendavad need, et Sa näed piisavalt okei välja, et välja minna. Kui miskit kuskil häirib, siis ma ei ütle okei, vaid mainin, et õu, sul on üks papu porine vms (eeldusel, et ma seda märkan :D)...
  Lisaks: tavapäraselt välja minnes ei olda ju rabavalt ilus enivei... ma saan aru, et teatrisse vms minnes... AGA, ka teatrisse vms minnes ei kavatse ma kunagi õhkama hakata, et "Ooooo, Kai... Sa oled niiiii silmipimestavalt ilus, et ma tahaks nutta... ooo, need kingakesed.. luba ma vaatan Sind hetke veel, lihtsalt nii ilus on :D"
  Jäägu see ikka Joosepile. Ma kavatsen edaspidigi okei/normaalsega piirduda, kui kõik okei on...

  Ps. Pealegi, kas Sa ei ole tähendanud, et tegelikult ma ütlen küll, kui miski ilus on/mulle meeldib! Ma sõnastan selle lihtsalt teisiti veits (loe: emmm.. päris nõme on...) :)

  VastaKustuta
 2. Tsiises, Sa ei pea nii pikalt end õigustama. Sa võid mulle otse ka öelda, et ma kole olen...I can täke it! :D
  Tegelikult võid täitsa rahulikult võtta, sest ma tean, et Sinu suust tulevad "okei" ja "normaalne" on ülimad :D

  PS. See postitus oli väike vihje Jossile! Ma ausõna ei ürita Sulle meeldida ja Sind rajalt maha tõmmata:D

  VastaKustuta

Back
to top