Avalik vastuskiri minu postitusele

Ma igaks juhuks hoiatan, et tegu on järjekordse musta pesu pesemispostitusega, et kes on sellest ajude keberniitamisest tüdinenud, siis ärge lugege edasi. Ma ainult luban seda, et püüan rohkem mitte sellel teemal kirjutada, sest no see on suht mõttetu. Ja ega ma ei plaaninudki sellele postitusele järge, aga kuna see sai vastuskirja tollelt esimehelt, siis lahke inimesena annan ka talle võimaluse oma vastusõnaks.
Ma kuulun ühte meililisti, kuhu eile potsatas üleskutse koos lingiga hääletamaks oma lemmik blogi(de) eest. Selles samasse listi kuulub ka too Pärnu Pimedate Ühingu esimees, kellest ma mõned postitused tagasi juttu tegin. Sama päeva õhtuks laekus tollelt esimehelt meililisti ka kiri, mille teemaks oli "Vastus Kai kirjale". Inimestes tekitas see suurt segadust, kuna viidet, et mis kirjale või millest ajendatult see vastus on koostatud, polnud lisatud. Aga kuna too kiri on arusaadavalt vastuseks siiski minu blogipostitusele ja see ei olnud adresseeritud personaalselt ainult mulle, vaid kogu meililisti rahvale, siis ma eeldan, et see on avalikuks jagamiseks.
Loomulikult vastus on koostatud täpselt sedasi, nagu mina oleksin algatanud mingisuguse üle Eestilise laimukampaania ja nagu mina oleksin puht igavusest hakanud otsima vigu, mida saaks neile vaesekestele nina peale visata, aga siin tekibki juba esimene vastuolu. Inimene kirjutab, et me kõik peame siia päikese alla ära mahtuma (aga palun lasegi mul siis vaikselt oma elu elada) ja et mina ise hakkasin ühingust eemale hoidma ja jäin seeläbi ühinguliikmetele võõraks jne. Aga kas tohib küsida, et kas on keegi üldse küsinud või mõelnud, et miks ma enam ei tahtnud ühingus käia? Just selliste ussitamiste ja silmakirjalikuse pärast ei tahtnudki ja see oli viimane piisk minu karikasse. Ma lugesin seda kirja korduvalt ja korduvalt läbi ning minu arvates sisaldab see puhast demagoogiat ja mitte ainsatki fakti, argumenti. Ise oma kirjas lisab, et üksikdetailidesse ei hakka laskuma...minu arust just tulekski kõik väited viimse kui pulgani lahti võtta, aga mitte sellist ümmargust mulli ajada. Seda oskavad kõik. Too vana esimees oli väga sageli ise ühingus kohapeal, kui ametis oli uus esimees ja väide, et tema ei teadnud otsustest mitte kui midagi, julgen ma väga sügavalt kahelda. Ta on tohutult tark naine ja ta on aastaid juhtinud seda MTÜd ja ta teab MTÜ seadusi jne, aga vot kui mind juhatusest välja kupatati, siis oli tema arvates kõik õiguspärane. Kuna tol hetkel ei vastutanud tema juriidiliselt ühingus toimuva eest, siis nüüd on mugav kõik tolle eelmise esimehe kaela peale veeretada, kes on küllaltki selline tõmmatav ja lükatav isik ning väga tugevalt vastu ka ei hakka ega seisa enda eest. Suhteliselt mõttetu seda teemat lahata, sest minu sõna tema vastu, aga kopeerin teile siia siiski selle vastuskirja, siis on mõlemi poolt sõna öeldud. Lõpetuseks ütlen, et kuna mul on argumendid, tunnistajad ja tõendid, siis olen tõsiselt kaalunud tsiviilvaidluse algatamist, aga kuna see oleks selline tonnine laks, siis hetkel meil sellist raha taga taskust võtta pole. Ja kui Pärnu Pimedate Ühing sooviks minuga kohtusse minna, siis läheksin suurima rõõmuga, sest minul pole midagi karta, sest valetanud ma pole. Aga vaevalt see asi üldse tsiviilvaidluseni jõuab, sest nagu ütlesin, siis meil sellist raha pole ja ühingule see poleks kasulik, sest siis tuleks sealt igasugu jura välja, mida nad on teinud.  Ühtlasi mõtlen ma siin ka enda tervise peale. Juba see viimaste päevade kammajaa on mulle tugevasti mõju avaldanud. Ja teiseks ma lingin siia mälu värskenduseks ühe postituse, mille ma kirjutasin, kui see juhatuse värk oli alles värskelt päevakorras. Ja mõelda vaid...ta annab mulle andeks ja soovib mulle rohket Jumala õnnistust ja armu. Ma arvan, et seda viimast on tal endal ka kõvasti tarvis.

Tere.
See on Kai, Sinu arvamus ja arusaamine asjadest. Igaühel on õigus oma arvamusele. Enne kui pinda teiste silmast otsid, võta palk .....

Olen taas, inimeste palvel, selle valimisperioodi lõpuni Pärnu Pimedate Ühingu juhatuse esimees. Pean ütlema, et mitte kedagi ei saa sunniviisiliselt ega vastu tema tahtmist juhatuse esimeheks valida. Oma nõusoleku ja "jah" sõna ütleb igaüks ise.  See juhatus, kuhu Sinagi kuulusid, tegi oma otsuseid ise ja juhatuse esimees, K*** K***** pani ise kokku päevakorra.  Mina ei olnud kunagi teadlik, millal need koosolekud üldse toimuvad.   
Mina kui Sinu kriitika ja süüalune ei teadnud juhatuse plaanidest ega otsustest midagi enne kui sain volinike koosoleku kutse. Mulle endalegi oli see üllatus kui lugesin päevakorrast, et Sind kutsutakse tagasi ja juhatuse esimees astub ise ka tagasi. 
Ühingus olles küsisin juhatuse esimehelt, et mis juhtus, et niisugused otsused plaanis on? Sain vastuseks, et Sa ei ole ühelgi juhatuse koosolekul käinud ega võta osa ka ühingu muudest tegevustest. Sa elad ju aastaid Tartus ja Pärnu ühing Sind ei huvita. Oled jäänud meie liikmetele võõraks.
Ise enda kohhta ütles juhatuse esimees, et seeamet ei istu talle ja parema meelega tegeleb muude asjadega.
Nii hakatigi uuesti minu poole pöörduma, et ma tuleksin tagasi ja ei jätaks oma liikmeid maha. Mõtlesin kaua, enne kui tegin tagasitulemise otsuse. Armastan oma ühingut ja ühingu liikmeid, olenemata vanusest ja iseloomust. Meie ühing on nagu üks suur sõbralik pere. Me kõik peame siia päikese alla ära mahtuma. Kuna Sina, Kai, käid meie ühingus väga harva, siis  oled ise hakanud ennast meist eemale hoidma ja oled meile võõraks jäänud.
Enne kui mind ja meie ühingut laimad ja hukka mõistad, püüa mõista seda olukorda ka teise mätta otsast vaadates. Mis on Sinu suhted meie ühinguga nii kaugele viinud? Üksikasjad jätan siinkohal kirja panemata. Teistele viskad kriitikanooli,
aga iseendale.....?
Andestan Sulle selle loo ja soovin Sulle rohket Jumala õnnistust ning armu.

CONVERSATION

0 kommentaari:

Postita kommentaar

Back
to top