Silmakirjalik meedia

Teate, mis on kõige-kõige silmakirjalikum ja mis ajab mul konstantselt südame pahaks? See, kui Elisa Kolk, BSH või kes iganes muu avaliku elu tegelane postitavad Instagrami endast poolpaljastavaid ja meelaid bikiinishoote ning siis meedia korjab need silmagi pilgutamata üles ja lisab pealkirjaks "Vaata neid isuäratavaid pilte". See sama meedia, kes avaldab usinasti #metoo ahistamisartikleid ning muudkui seletab ja seisab selle eest, et naisi ei vaadataks kui seksobjekte, nagu järjekordset "tunneteta liha", mille peal oma rahutust püksis ja peas rahuldada. Endale ei tundu natuke skisofreeniline see käitumine ja olukord? Kohe päris ausalt, kui natukene analüüsite seda valitsevat olukorda, siis kas selline käitumine pole skisofreenililiselt silmakirjalik?!

Ühe käega anname piitsa ja noomime, et paha-paha, kui vahite ilastava pilguga poolpaljast ihu ja hoidku taevas selle eest, kui keegi neist julgeb vilistada või kommenteerida, sest see paneb meid naisi odavate koertena tundma. Ja täpselt seal samas me kutsume mehi kokku sõnapaariga "isuäratav keha". Ja siis pärast on terve kommentaarium ilkuvaid ja halavaid kommentaare täis, et mehed on šovinistist sead, kellel tuleks munad maha raiuda ja kloostrisse saata. Mehed siis ikka, mitte munad. Otsustage lihtsalt ära - kas toetate #metoo kampaaniat või teil on pohhui ja tunnistage seda, et teid ei koti naiste ahistamine, teid ei koti need hingelised traumad, teid ei koti mitte miski, mis on loo sügavam point, vaid et olete ainult ja ainult kliki peale maiad. Vähemalt nii palju ausust ja austust võiks lugejate vastu olla!

Ja see ei kehti ainult #metoo kohta. Sama dendentsi võib märgata ka alkoholi ja liiklusõnnetuste, pere vägivalla ja muude sarnaste uudiste kohta. Üks kord oli Delfis täpselt kaks uudist kõrvuti. Üks oli lugu sellest mismoodi alkoholi liigtarbimise tõttu kasvavad lapsed joodikvanematega ja teine uudis ilutses kohe seal samas kõrval, mis soovis teada, et palju keegi peol alkot joob. Muidu nagu poleks miskit, aga see polnud selles stiilis artikkel, et äkki katsuks vähem juua vms, vaid alkohooli propageeriv postitus. Nagu oleks otse alkotehase poolt tellitud. Joosep kommenteeris ka seda viimast artiklit, kus kirjutas, et meie arvates pole alkohol peo must be osa ja et meie aia- ja sünnipäevapeod on tavaliselt sellise reegliga, et kes tahab, võtab ise oma joogi kaasa, meie külalisi alkoga ei sponsoreeri. Delfi kustutas selle kommentaari. Selle kommentaari, mis julgustas inimesi kainelt pidutsema. Täiesti haige lihtsalt.

Loomulikult algab kõik lastetoast ja kodusest kasvatusest, eluväärtustest ja põhimõtetest ning ega sotsiaalmeedia pole meie "lapsehoidja", AGA... mingine teatav vastutus peaks ju sellega kaasas käima? Kas saate aru, mida ma silmas pean? On ju mingi joon, mille vahet lihtsalt ei saa ega tohiks nagu arulage pendeldada. Inimeste emotsioonide ja tunnete peal sõtkuda ja nende peale sülitada.

Pilte ja viiteid ma postitusele põhimõtteliselt ei lisa. Toksige sisse Delfi või mõni muu uudistekanal ja leiate ise ka näiteid kamaluga.

CONVERSATION

0 kommentaari:

Postita kommentaar

Back
to top