Nii piinlik, et siiani valus meenutada

Tänavu aasta alguses hakkas mulle järsku igal pool, söögi alla ja söögi peale, kõrvu selline sõna nagu "squattimine", no nii muuseas. Esimesena kuulsin sellest staarnumfari Brigitte blogist, kus tal oli külas keegi Erna, Esna... ühesõnaga väidetavalt keegi meie Maarjamaa parim squattija.

Ma ausalt polnud varem sellisest asjast kuulnudki ja ma teadsin sellest sama palju kui mu pooleks tunniks kaotsi läinud merisiga Pibi, aga tänu BSH teematõstatusele sain minagi, harimatu mats nagu ma olen, grammike targemaks, saades teada, et tegu on mingit sorti trenniga, kus mingisuguse spetsjom kummilindiga tehakse kükke. No see oli see, mis mulle Brigitte videost meelde jäi. Ma ei saanud muidugi endiselt mitte muhvigi aru, et mis see tehnika on, sest trenni ajaks pandi muss peale ja näidati ainult kannide välkumise saatel squattimist ennast, ilma lisaseletusteta. Vähe tolku minusugusele pimedale, aga no patt oleks nuriseda - muss oli vähemalt tasemel! :D

Sellepärast jättis see ka mu esimesel korral suht selliseks nee, tuimaks, sest ma ise ei viitsind küll kuskilt hakata teabeldama, et mismoodi tuleks ja peaks oma maaniulatuvaid rippkannikaid treenima, et saada ka endale ilusat pähklikujulilist tuharalihast ja sinna kogu see squattimine esialgu ka jäi. Aga kui sattusin juutuubist Playnupu üritust järelvaatama, kus Pedaja tegi greenroomis kellegiga intekat ja see keegi oli taaskord see sama neiu Erna või no see, teate küll, Eesti kõige ilusama pepuga noor preili, kes väidetavalt teab squattimisest KÕIKE, siis tekkis mul taas uudishimu.

Nii otsustasin, ühel ilusal õhtupoolikul, paluda Joosepi abi, et otsiks ühele vaevatud hingele (loe: mulle) välja squattimis-manuali, et mida see õigupoolest üldse tähendab, milline on tehnika ja miks ei ole squattimine samaväärne klassikaliste kükkide tegemisega, mida me omal ajal kekatunnis aja peale teha vorpisime? Kus peitub salapärane spetsiifika?

Joosep, ilma taidlemata ja vastu punnimata, otsiski mulle koheselt vajalikud instruktsioonid välja ja seletas videopõhjal mulle väga kenasti kõik ära, no nii, et pime ka aru saaks. Ega ma ausalt öeldes enam ei mäletagi, mismoodi see käis, aga minu meelest sellel squattimisel ja tavaliste kükkide tegemisel mingit erilist vahet polnudki. Varbad pidid olema ühel joonel, harkseisakust alustama ja siis muudkui kükitad, üles-alla. Aaa, ma ju ei jõudnudki kükitamiseni ja sellepärast ma ei saagi erinevust mäletada, sest kohe, kui Joosep oli ära öelnud, et "varbad peavad olema ühel joonel", siis mina hakkasin nuputama, et kuidas ma pimedana saan kindel olla, et mu varbad tõepoolest on n-ö ühel joonel.

Nii tuli mul geniaalne mõte, totaalne ajupuuksatus. Meil on ju elutoas puukirst, kõrguselt mulle natuke üle põlve. Olles ise ülimalt elevil ja uhke, et leidsin enda probleemile nii kärmelt lahenduse, läksin asetasin varbad kenasti vastu kirstu alumist äärt ja pärisin Joosepilt eriti rõõmsalt: "Noh, mis edasi!".
Joosep oli kogu seda sehkendamist vaikides pealt vaadanud ja siis uuris, nii muuseas, muiates vastu: "Kai, mismoodi Sa kavatsed kükke teha, kui Su põlved on vastu kirstu?". Ma olin nagu... ee, a jah.
"Mine seisa parem seljaga vastu seina", soovitas Joosep ja mina silkasin, pahaaimamatult, korraldust täitma.
Võtsin eeskujulikult seina ääres asendi sisse, kannad, õlad ja pea korralikult vastu seina surutud, kui Joosep hakkas järsku üle toa laginal naerma ja siis poolahastunult ütles: "Kaiiii, Sa EI saa ju niimoodi kükitada!".
"Aa, ei saa jah", tõdesin mina, mõistes "kõigest" pool minutit hiljem, et minu armastav ja hooliv Jossu lihtsalt räigelt trollis mind.

Selline siis oligi minu esimene ja arvatavasti ka viimane avalik squattimine. #puhtakaltspeast

CONVERSATION

8 kommentaari:

 1. Pane harjavars vm sirge pulk põrandale varvaste ette? :D Aga vahva on su tegemistest lugeda jälle!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aa jaaa, amazing, kuidas ma küll ise sellise lihtsa lahenduse peale ei tulnud nagu seda on harilik harjavars... :D
   Aitüma! :)

   Kustuta
 2. Kükkima peab nii, et põlved kükkiasendis üle varvaste nö joone ei läheks. Need kooliaegsed prääksuga kükid olid sellised, kus suvalt lasid kükki. Aga oluline on varba ja põlve asend, kuna võid muidu oma põlvedele liiga teha ja kann ikka vedeleb maas ja on lödi kuna õiged kohad ei saa ikkagi niimoodi trenni :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ookei, ja seda õigesti kükkimist nimetatakse tänapäeval sellepärast squattimiseks, kuna me eestlased arvame, et siis...

   1. see läheb paremini massidele peale?
   2. kükkimine on nii iganenud sõna?
   3. me eestlased ei viitsi eestikeelset sõna sellele mõelda?

   Igal juhul suured tänud Sulle, et võtsid vaevaks mulle tehnikat selgitada! :)

   Kustuta
 3. Aga ega squattides ei tohigi põlved varvastest nn üle minna, seega pole nagu hullu ka, kui põlved koos varvastega vastu kirstu on.. 😀

  VastaKustuta
  Vastused
  1. O you made my day! :D #puhasintelligentsonselleasjanimi

   Kustuta
 4. Pole ime et Joosep kohe nõus oli videot vaatama...ilusaid naiste välkuvaid kanne kena ju vaadata

  VastaKustuta

Back
to top