Ootamatu kohtumine okste ja lugejaga, pluss niisama mölanurk

Iga kord, kui ma olen läinud linna peale tuuritama ja ei näe välja nagu aasta kubujuss, siis mõtlen, et teeks Facebooki laivi ja võtaks teid ka endaga kaasa, siis saaksite ka ükskord ometigi näha millistesse äpardustesse me Janetiga satume ja aimdust juhtkoera igapäeva tööst ja kohustustest.

Näiteks eile...
Jalutan mina rahulikult mööda kõnniteed, tunnen end ilusana ja kuidagi kerge on olla ning maha langenud puulehed, mis jalge all nõnda vahvalt sahisevad, on toonud mu näole eriti totaka naeratuse. Ise sain ka aru, et näen välja nagu pooletoobine, aga noh...  Nii ma siis seal omas mullis jalutasin, kui täiesti ootamatult sain ma okstepuhmaga vastu vahtimist. Janet lihtsalt arvas, et seekord pole tarvis minu pea kõrgusele vaadata.
Kui ma oma kriiskamise ja podina olin lõpetanud, siis juhtisin ühtlasi ka poobiku tähelepanu nendele sõrmejämedustele okstele. Ta küll üritas mind veel korduvalt läbi okste vedada, aga no lõpuks jõudis talle pärale, et ma pole kohe üldse nõus läbi okste end pressima ja läksime ringiga.
Aga noh, jällegist sellise ringiga, et vist mõnedkümned meetrid jalutasime pohhuistlikult mööda autoteed. Ja ma ei ole sugugi kindel, kas see oli ainuvõimalik möödapääs oksapuhmast või siis Janet oli lihtsalt ülbe. Ja kui me siis eile nõnda huligaanitsesime, siis tabasingi end mõtteld, et jessas, kui ma teeksin teile laivi ja te saaksite otse seda kõike näha, siis see oleks nagu tõeline põnevik. Kas Janet viib Kai postist mööda? Kas nad jõuavad elusalt üle sõidutee? Kas Kai saab okstega vastu vahtimist? Kas peale tänast jalutust oleks Kail tarvis plastilist näokorrektsiooni?

Aa, aga kui rääkida põhjustest, miks pole laive teinud, siis selleks lihtlabaseks vabanduseks on see, et mul telefon ei ütle, milline kaamera on parasjagu esimesena sisselülitatud. Ma saan aru, et eks mõni heatahtlik lugeja ikka kirjutaks mulle ja ütleks, aga ma kardan, et mul pole aega kõndimise pealt hakata seal sõrmega slaidima, et näha, kes mida on kirjutanud. Aga noh samas, kui ei proovi ka, ega siis ei saagi teada. Lihtsalt päris piinlik oleks, kui esimese asjana hakkab tööle front camera ja siis peate armsa karvapalli asemel minu lõusta vahtima :D

Aga, kui tänasest päevakesest natukene muljetada, siis käisime Janetiga Tartus ja täiesti puhtjuhuslikult astus mulle bussikas ligi Triinu (tsaukitsau!), kes tutvustas end mulle end kui minu blogilugejat. Jummel! Ei, ma ei tundnud ju end üldse imelikult ja kohmetult, mkm. Ma ei oska kohe üldse normaalselt reageerida, kui keegi mind kiidusõnadega üle valab, no ja seda Triinu just tegigi. Tuleks siis keegi ja sõimaks vähemalt mu näo täis, et mis möga Sa seal blogis ajad, mingi friik oled vä.  No siis oleks suhteliselt pohlad ja pärast itsitaksin natuke pihku, aga no mida ma kiituse peale ütlema peaksin... ee, aitäh?! Natuke nagu lahjaks jääb, või nii.
Aga hoolimata enda kohmetusest ja Triinu ärevusest oli ääretult vahva ja tegi päeva kohe veel rõõmsamaks, sest nii armas on, kui keegi ütleb Sulle, et talle läheb korda, mida ja millal kirjutad jne. Triinu isegi mainis, et kui ma mingi aeg polnud pikalt kirjutanud, siis hakkas juba mõtlema, et minuga miskit juhtunud. Aga sellepärast ei pea te küll keegi muretsema. Ma luban, et kui ma hakkan susse püsti viskama, siis annan teile varakult teada ;)

Kojusõit oli täielik piin. Mul nimelt vist see vahva kuufaas tekkimas ja terve tee oli selline tunne nagu keegi pussitaks mind nürida roostes noaga alakõhtu. Õnneks koju jõudes läks paremaks, aga no bussis sundasendis istudes andis kohe eriti rängalt tunda. Aga ega loodus tühja kohta salli. Kui kõhuvalu halastas mu peale ja veits järgi andis, siis hakkasid silmad jaurama. Selline tunne on, nagu keegi oleks mu silmadesse hapet valanud.

Natuke huumorit ka lõpetuseks.
Ma uuendasin oma iPhone IOs 10 peale ja nüüd see voiceover teatab mulle: 32 meetrit tagasi helistas Joosu, 5 meetri pärast silmatilgad, 2 meetrit tagasi saatis Kiku sõnumi jne. Tegelikult on seal lühend "m" ja siis voiceover ei saa aru, et tegu on minutitega ja teisendab need kõik meetriteks. Ma iga jumala kord irvitan, kui mu telefon taskus maru tähtsal häälel teatab, et 4 meetrit tagasi kirjutas keegi mulle Messengeri vms.

Aga olgu. Ma ei hakka hetkel miskit lubama, aga võib-olla homme teen laivi ja katsun lähiajal kirjutada oma pooleliolevad postitused ka valma. Näiteks juba mõnda aega on ootel minu titeisu postitus, mis räägib minu halastamatust bioloogilisest kellast. Siis depressioonist, siis suvetripist ja lapsepõlve mälestustest jne. Ahjaa, selle saladuse avaldan ka, et mis pakkumine mulle septembris tehti. Ühesõnaga ma katsun end kokku võtta ja võlgnevusi teie ees vaikselt likvideerida.

CONVERSATION

4 kommentaari:

 1. Kai! Tead jah, kui tähtis Su blogi mulle on? Ma peaksin praegu tegelikult sitaks (vabandust väljenduse pärast!!!!) õppima, kuna ülehomme kell 10:00 kukub koduse töö tähtaeg! Aga ei... vaja ikka enne Sinu uus postitus üle kaeda, sest see on ju miljon korda huvitavam kui näiteks mõiste "Deduktiivne loogika", mida wikipeedia tõlgendab järgmiselt: "Deduktiivne loogika uurib, mille poolest erinevad teistest arutlustest need arutlused, milles järeldus järeldub eeldus(t)est. Järelduse järeldumine eeldustest on üks viis, kuidas eeldused on järeldusele heaks põhjendiks." :D Kapiiish? :D

  VastaKustuta
 2. Hahaa, Reti! :D
  Ma ei teadnudki, et nii ladusalt hiina keelt valdad. See tähendab, et ma ei saanud mitte muhvigi Sinu kodusest tööst aru :D

  Aga igatahes...
  Ma pean siis ju kihku-kähku uusi postitusi vorpima hakkama, et veelgi rohkem Sinu tähelepanu hajutada :P

  VastaKustuta
 3. Mina olen ka Sinu lugeja ning ootaks, et sa ikka võimalikult palju oma lugejaid igasugu elulistel teemadel kursis hoiaks ikka!
  Kirjutad väga muhedalt ning haaravalt! :)

  VastaKustuta
 4. Ma olen viimasel ajal tõepoolest siin natuke soiku oma postitustega jäänud, aga lähiajal peaks tõesti juttu tulema minu viimase aja deprekahoogudest ja titeisust. See peaks vist suht eluline olema :D
  Vähemalt ise seisan nende asjadega hetkel silmitsi...
  Aga Sulle aitäh hea sõna eest! :)

  VastaKustuta

Back
to top