Loogika või siis selle puudumine


Kõrgemalt poolt tuli käsk kirjutada blogivõistluses teemal: loogika.
Mis loom see loogika veel on?! :D
Kes on Jan Uuspõllu monoetendust „Ürgmeest“ näinud, siis ehk mäletate, et seal esitati kaks järgmist väidet:

a.       Loogika ei takista naisi vaidlemast

b.      Loogika takistab naisi vaidlemast

 

Naistel paluti siis käed üles tõsta, et kumb väidetest käib nende kohta ja osa naistest tõstis käed suisa mõlema väite korral, millest mina järeldan, et naistel vaidlemiseks pole loogikat üldse vaja, kui tahad vaielda, siis vaidle ja ongi kõik. Aga sellegipoolest tasuks igaksjuhuks endale selgeks teha, et mis teemal vaidled, sest muidu võib juhtuda nii, et Sina seletad helesinise villaga lambast, kellel oli üleeile pohmakas, aga vestluspartner kõneleb mõnusatest lambavillastest sokkidest, mille ülaserval on kaks triipu, millest üks on roosa…saite millestki aru? Ei saanud? Väga hea, sest see oligi loogikavaba tekst, mida ainult naised suudavad aegajalt genereerida.

 

Eile, kui mõtlesin selle loogika asja peale, siis miskipärast jäid mulle hambusse erinevad blogid, kuhu olen aegajalt sattunud või mida käin püsivalt lugemas ning leidsin endas sellise mõtte. Paljud blogijad üritavad olla omanäolised, millestki erineda ja leida oma nišš ja mis ongi ju asja tuum, kuid on palju neid, kes üritavad olla kellegi sarnased (aga miks siis üldse blogida, kui Sul pole midagi uut ja endale omast öelda?). Näiteks, üks blogimaastikku tuntumaid blogijaid on Mallukas ja Teda kas armastatakse või vihatakse, vahepealset varianti lihtsalt ei ole. Eks see Tema otsekohene, eriti värvikas sõnakasutus ja krõbedad naljad ongi lugejaid juurde toonud. Miskipärast olen samasuguseid Malluka väljendeid kohanud ka teiste blogijate kirjutistest ja selline bravuurikas sõnakasutus jätab vägisi mulje, et üritatakse olla sama põnev, intrigeeriv jmt. Kokkusattumus?

Ma läksin nüüd liiga Malluka teemasse…parem lõpetan ruttu ära, sest Malluka fännid on teisi blogijaid süüdistanud neid ka selles, et kui millestki muust pole kirjutada või kui ihaldatakse saada palju uusi vaatamisi, siis parim retsept on selleks 2x päevas, manustada hommikul ja õhtul Mallukat ning enne kasutamist loksutada.

 Samas aga, kui leiad fotograafia teemalise blogi ja teise, kolmanda ja neljanda veel, siis ei teki sellist tunnet, et näe see teine jäljendab kolmandat ja esimene neljandat, sest kõik räägivad mingisugustest peegelkaameratest, Canonist, imeilusatest fotodest, kvaliteedist jmt, aga näe keegi ei tule sõimama, et mida Sa rsk jäljendad mind ja kirjutad peegelkaameratest? :D
Mac, siin on Sulle midagi...inimene, kes elas Itaalias ja tegeleb ka palju fotograafiaga. Ole lahke, mine ja vesista! ;)

Samamoodi ei saa väga jäljendada loomablogisid, sest loomad on ikka igal inimesel erinevad ja kui pole välimuselt väga erinevad, siis iseloomult totaalselt või kui iseloomud on sarnased, siis vaevalt sellist machi kohtab, et mõlemad on pesukarud, iseloomult asjalikud sehkendajad ja mõlema omanikud on blogijad ning üleüldse, kellel on kodus lemmikuks pesukaru…?  

Muidugi on palju ka neid moe- ja ilublogisid, aga vot nendest ma aru ei saa. Ma ei jaksaks küll koguaeg midagi testida, proovida, näkku ja pähe määrida ja siis kui mingi asi tekitab allergiat, siis käia kaks nädalat punase, täpilise, paistes või vikerkaarevärvilise näoga mööda linna ringi.

 Igatahes, ma jõuan nüüd tagasi loogika juurde (ma ei oskagi otse rääkida). Mõtlesin siis selle bloginduse peale ja ega ma ei taha otsida vigu ainult teistelt ja seepärast vaatasin, et kas ma palki oma silmas ka näen, aga ei näe :D
Ma mõtlen, et mul vist polegi mingi kindla stiili või suunitlusega blogi, vaid kirjutan oma nägemisest (õigemini selle puudumisest), ära eksimistest, juhtkoerast, tervisest, Joosepist, igapäevastest asjadest, vahepeal teen kriitikat, kui mingi asi eriti närvi ajab või muret teeb, kerjan raha sõpradelt, kirjutan oma roosamanna asjadest ja niisama trillala-trullala juttu. Pika jutu kokkuvõtteks võib öelda, et minu blogis puudub igasugunegi loogika.

CONVERSATION

0 kommentaari:

Postita kommentaar

Back
to top