Mitte miski pole nii nagu ma tahaksin


Miks ei ole lund??? Selle asemel sajab taevast alla vastikut ja märga vihma…tegelikult oleks õigem küsida, et miks ei ole miinuskraade, sest siis langeks vihma asemel ilusat, valget ja kohevat lund. Eks tegelikult saab ka ilma lumeta tekitada seda jõulutunnet, aga lumi, õige jõulutunde tekitamiseks, on nagu kirss tordil või nagu täpp i peal.

Mulle kohutavalt meeldivad traditsioonilised üritused, tähtpäevad ja muu säärane ning seepärast ongi kuidagi kurb olla, et see aasta jälle ei ole meil väikest kuusekest toas. Ma mõtlen siis seda kuusekest, mis pole maha saetud, vaid kasvab toredasti poti sees ja mille saab pärast õue istutada. Kuna meie korter on tõesti tilluke, siis oleks see minikuusk ideaalselt meile sobinud. Mulle nii meeldib see päris kuuselõhn ja ma päris lõpuni ei suuda mõista neid inimesi, kellel on võimalus tuua päris kuusk tuppa, aga selle asemel riputavad üles mingisuguse rohelise, hiiglaslikku pudeliharja meenutava jorpli. Kas tõesti need pudisevad okkad on nii tülikad ja pealegi, kui kuusk oleks potis, siis ei pudiseks ju. Nojah, tegelikult pole minu asi, et mida keegi endale riputab või ei riputa koju üles, et jõulutunnet saada, või et mille kõrvale Jõuluvana istuma panna.

Aga mina tahan oma minikuusekest, tahan pisikesi punaseid päkapikususse valge karvase äärisega, millel on iga pereliikme nimi peal ja siis ripuks aknalaua all oleva nagi küljes. Siis tahan, et oleksid tulekesed aknal ja mitte mingisugused rõvedalt vilkuvad ja mitmevärvilised, vaid kollased tulukesed, laual oleksid mandariinid ja ahjus küpseksid piparkoogid. Tahan, et mul oleks jõulu temaatiline kokapõll, mille kandmisel valmistaksin maailma parimad jõuluroad: ahjuliha, kartul, jõulukapsas, sült, jõuluküpsised.

 

Kusjuures kui käisin paar päeva tagasi Tallinnas, siis ostsin SNOB CatjaDogi kauplusest nii armsad jõulukaardid. Must ja kollane labrador magavad jõulupuu all ja taustal on küdemas ka kamin. Pakis siis 10 kaarti, pluss ümbrikud. Veel ostsin Macile lumekuuli, mille sees valge retriiver…kuna nagunii plaanisime Joosepiga Talle kingituse teha, siis Mac ise valis selle endale välja. Tallinnast leidsin veel Joosepile ühe hästi huvitava asja, mis läheb siis kingitusele lisaks ja kui ma mõni aeg tagasi kirjutasin, et kingin Talle vist selle asja, mille üle Tema ise vist nii väga ei rõõmustaks, siis otsustasin ümber ja kingin Talle ikka seda, mida nii väga on soovinud…isegi siis, kui ei viinud mind Maarja ja Koit Toome jõulukontserdile, mis oli siis eile Tartus. Mjäu! Ütleme nii, et olin pettunud küll! :( 

Ma arvan, et rohkem ma ei oota, et keegi mind kuskile viiks (see keegi on siis Joosep) ja kui näen kontserti, mis mulle väga meeldiks või teatrietendust, siis lihtsalt lähen, sest mul pole isegi mõtet küsida, kas tuleb, sest vastus on peaaegu alati „ei“. Oleme vist neljal teatrietendusel käinud ja need ka minu palumise peale. Ning novembris kutsusin kahel korral teatrisse ja no jällegi sain eitava vastuse.

Mul lihtsalt hakkab juba oma kõikidest kleitidest kahju, mis nii nukralt ootavad oma korda, et saaksid kapist välja tulla ja koos minuga õhtuvalguses särada. Aga noh mis teha, kui mul on kleidifetiš ja kui näen kuskil imeilusat kokteilkleiti, siis pean endale selle soetama, sest mulle tõesti sobivad need kleidid, ma olen siis nagu Tuhkatriinu :)

 

Ostsin endale ka Maci eeskujul enda Tähtkujuga tassi ja kui Maci Veevalaja tassil oli pilt vooliguga mehest, siis minul oli ikka vähe sündsam ja väga ilus pilt…naine ja mees nuusutasid üheskoos lillekest- kas juba teate, mis Tähtkujuga on tegu? Neitsi (kuigi tegelikult olen ma täpselt horoskoobis kahe Tähtkuju vahel ja minus on nii Neitsit kui ka Kaalusid).

Aga igatahes mulle väga meeldisid mind iseloomustavad sõnad seal tassil:kirglik, sensuaalne, sarmikas ja põrgulikult seksikas ning ega seal oli ka palju teisi häid iseloomustavaid sõnu: analüüsiv, mõtlik, kaastundlik ja kui ma esiti arvasin, et witty on näägutaja, siis tuli välja, et tegelikult olen ma veel teravmeelne, vaimukas, peaga. Tunnen end kui kõrvust tõstetult!

CONVERSATION

2 kommentaari:

  1. Siis ongi põhjust Paidesse tulla, kui lund igatsed

    VastaKustuta
  2. Nüüd ootan juba kevadet- kas Paides on juba kevad? :D

    VastaKustuta

Back
to top