Vaata, see on natuke peast uhuu...räägib oma koeraga!

See, kui ma jalutan mööda linna koos oma juhtkoeraga ja jagan Talle tohututes kogustes käsklusi paremale-vasakule (otsi vasak sebra, otsi pink, otsi parem uks, otsi uks välja, otsi rada, otsi bussiuks, anna kinnas, lähme üle tee, randini, siia, hoia otsesuunda), siis inimesed ei pea mind imelikuks, sest on teadlikud, et ma olen üks järjekordne pime. Aga huvitav, kui paljud inimesed peaksid mind totaalselt veidrikuks, kui teaksid, et kodus olles ma räägin oma koeraga igapäevaselt ja arutan igasugu maailma asju. Jah, okei, ma ei räägi Dzännuga näiteks Teisest maailmasõjast...rohkem hetkel ei oskagi siia loetellu teemasid lisada, et millest ma ei räägi koonuga. Tegelikult tahtsin kirjutada häääästi pika nimekirja teemadest, millest ma EI räägi koonuga, tõestuseks endale, et mu mõistus on enam-vähem ikka korras. Näiteks, kui kirjutasin loetellu Mardipäev, siis kustutasin selle ära kuna otseloomulikult räägin ma Dzännule Mardipäevast...kes siis ei räägiks, daah?! Ma pean Teda ju ette hoiatama, et täna jooksevad ringi sellised naljaka välimusega tegelased ehk Mardid ja võib juhtuda, et mõni Mart eksib ka meie ukse taha ära. Nende peale ei pea ehmuma ja neid ei pea ära sööma, sest Mardid tahavad ainult kommi ja inimestele head viljaõnne soovida. Aga kuna ma olen nagu meeletult suur manjaki- ja psaikofoobik (ausalt, neid liigub kõikjal ringi, üks liigub isegi mu sõpruskonnas- tsau Mac!), siis igaksjuhuks loen Dzännule sõnad peale, et kui siiski tabab oma silmade, kõrvade, karvade või mis iganes kuuenda meelega ohtu, siis on luba hambaid kasutada.
Lisaks tahtsin loetellu lisada ka selle, et ma ei aruta oma koonuga rahanduskriisi üle, kuid see ei vasta ka jällegi tõele, kuna rahakriis mõjutab ju igat üht meist. Seega pean Dzännule aegajalt ikka selgitama koeramaiuste leti ääres, kuhu Ta on mind vedanud, et kullake, täna ma ei osta Sulle närimiseks maiustusi. Aga ikka lahkun korvitäie koeramandiga (loe: kaks asja korvi põhjas).  Vahest ma näiteks uurin Dzännult, et mida võiksime täna süüa teha ja no kui pakun erinevaid toite, siis liputab rõõmsalt saba ja see toit, mis saab kõige tulisema sabakoputuse, siis selle valingi. Tore on ka see, et Dzännu pole kunagi olnud tuim mitte ühegi toidu suhtes, ma ei saa kunagi null reaktsiooni. Tema meelest oskan ma kõike hästi, kui välja arvata koonu keel (tuntud ka kui auh keel), sest kui Temaga mõistujuttu ajan ja asetan käe Talle pea peale (kuna ma ei näe ju Tema nägu), siis tajun kuidas Ta oma kõrvu ja kulme liigutab ja vahel mulle tundub küll nagu Dzännu tahaks küsida:"Ou kuule, millal Sa ükskord normaaselt suhtlema õpid? Me oleme ju nii kaua juba koos olnud, et midagi võiks juba osata. Mida Sa räägid? Ma ei saa Sinust aru!" Aga olgugi, et vahel põrnitseb mind oma suurte silmadega just sellise ilmega, siis hoolimata sellest on koon ikka viisakas ja sellepärast mulle meeldibki asju koonuga arutada, sest Ta ei vaidle vastu, Ta ei sega vahele, Ta kuulab innukalt, ohkab alati õigel ajal, toksab Sind koonuga õigel hetkel ja kõnnib minema ka õigel ajal, et saaksid aru, et oled oma jutumulaga liiale läinud.
Ma nüüd istun ja jään rahulikult ootama, et millal mulle järgi tullakse ja viiakse valgesse pehmesse tuppa (huvitav, kas koerad on seal lubatud?) :D


PS. Kuna ma viimasel ajal näen unes igasugu jubedusi, mis Dzännuga juhtub, siis arvan, et see oli mingi märk, et pean blogima ühe koonuloo, kuna olen häbiväärselt pikalt  vaikinud oma neljakäpalisest karvapallist. Parem oleks nüüd, et ma täna öösel näeksin midagi ilusat...näiteks, kuidas mina ja Dzännu koos jookseme mööda lille- ja viljapõldu ja püüame liblikaid, peame pikniku, käime ujumas ja oleme niisama muhedad.

PS2. Kuna ma pole viimasel ajal mitte ühtegi sellist blogi leidnud, mis ei paneks mind tundma nagu ma oleksin alaarenenud amööb või kingloom, siis loodan, et leian lugemiseks mõne sellise blogi, kus EI ole ainult lugemissoovitusi. Ma ei saa aru, kust inimesed võtavad niiiii palju aega, et koguaeg ja vahetpidamata lugeda, lugeda, lugeda, lugeda, lugeda ja veel lugeda, lugeda, lugeda, lugeda.

CONVERSATION

2 kommentaari:

  1. "Parem oleks nüüd, et ma täna öösel näeksin midagi ilusat...näiteks, kuidas mina ja Dzännu koos jookseme mööda lille- ja viljapõldu ja püüame liblikaid, käime ujumas..."

    Jooksmises pole midagi ilusat. Liblikate püüdmine poleks liblikate jaoks eriti ilus. Ujumas käimine poleks Dzännu meelest eriti ilus. Sa ikka ise ka aru saad, milliseid õudusi Sa näha soovid? :D

    VastaKustuta
  2. Unes ma vähemalt jaksan joosta (kui keegi mind just manjakaalselt taga ei aja) ja loogiliselt võttes peaks siis Dzännule ujumine ka unenäos meeldima ning liblikate koha pealt- kas Sa tõesti usud, et ma suudaksin mõne kätte saada? Optimist :D

    VastaKustuta

Back
to top